SuperUser Account
/ Categories: GENEL

Jean Monnet Bursiyerleri Brüksel Buluşması


Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı kapsamında Avrupa’nın en gözde eğitim kurumlarında akademik çalışmalarına devam eden bursiyerler 14 Mart 2013 tarihinde Brüksel’de Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya’nın da katılım sağladığı çalışma ziyaretinde bir araya geldi.

 

AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel, Daimi Temsilci Yardımcısı Dr. Nurşen Numanoğlu, Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Cangir, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun, Proje Uygulama Başkanı Bülent ÖZCAN’ın da katıldığı etkinlik Daimi Temsilcilikte gerçekleştirilen tanışma toplantısıyla başladı.

 

Bursiyerler daha sonra AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosunu ziyaret etti.

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın önerisiyle gerçekleşen Jean Monnet Bursiyerleri Brüksel Buluşması’nda, Türkiye’nin AB yolculuğunda yaşanan güncel gelişmelerin Brüksel’e yansımalarını takip edebilmek, AB kurumları ve AB temsilciliklerimizi ziyaret etmek ve Türkiye’deki değişimi de eşzamanlı olarak Avrupalı muhataplarımıza göstermek ve hissettirmek amaçlanıyor.

Önceki Haber 2013 - 2014 Akademik Yılı Yazılı Sınavına Katılmaya Hak Kazananlar
Sonraki Haber 2013 - 2014 Akademik Yılı Sözlü Sınav Duyurusu
18390

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’