SuperUser Account
/ Categories: GENEL

2012 - 2013 Akademik Yılı Son Başvuru Tarihi 7 Şubat 2012'ye UzatıldıÖNEMLİ DUYURU:
2012-2013 Akademik Yılı bursları için son başvuru tarihi  7 Şubat 2012'ye uzatılmıştır. 

 

Jean Monnet Burs Programı ülkemizin Avrupa Birliğine tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış personel sayısının artırılması ve müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulması amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen bir burs programıdır.

  • Kamu sektöründe (Kamu tüzel kişiliğini haiz meslek kuruluşları, odalar ve yerel yönetimler - Belediyeler, İl Özel İdareleri- Kalkınma Ajansları vb. kuruluşlarda çalışanlar dahil)
  • Özel sektörde (Sivil toplum kuruluşlarında, şirketlerde, yerleşik yabancı misyonlarda vb. çalışanlar)
  • Üniversitelerde akademik veya idari personel olarak çalışan;
  • Türkiye'deki üniversitelerde lisans düzeyinde son sınıf öğrencisi veya lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrencisi olan ve AB müktesebatı konusunda uzmanlaşmak isteyen herkese açık olan Jean Monnet Burs Programı kapsamında 2012-2013 akademik yılında yaklaşık 100 kişiye burs imkânı sağlanacaktır.


Detaylar için: www.mfib.gov.tr

Önceki Haber Jean Monnet Burs Programı 2012 - 2013 Akademik Yılı Üniversitelerde Tanıtıldı
Sonraki Haber 2012 - 2013 Akademik Yılı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları Yayınlandı
14788

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’