SuperUser Account
/ Categories: GENEL

2012 - 2013 Akademik Yılı Başvuruları Başladı

Jean Monnet Burs Programı ülkemizin Avrupa Birliğine tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış personel sayısının artırılması ve müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulması amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen bir burs programıdır.

  • Kamu sektöründe (Kamu tüzel kişiliğini haiz meslek kuruluşları, odalar ve yerel yönetimler - Belediyeler, İl Özel İdareleri- Kalkınma Ajansları vb. kuruluşlarda çalışanlar dahil)
  • Özel sektörde (Sivil toplum kuruluşlarında, şirketlerde, yerleşik yabancı misyonlarda vb. çalışanlar)
  • Üniversitelerde akademik veya idari personel olarak çalışan;
  • Türkiye'deki üniversitelerde lisans düzeyinde son sınıf öğrencisi veya lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrencisi olan ve AB müktesebatı konusunda uzmanlaşmak isteyen herkese açık olan Jean Monnet Burs Programı kapsamında 2012-2013 akademik yılında yaklaşık 100 kişiye burs imkânı sağlanacaktır.

Jean Monnet Burs Programının 2012-2013 akademik yılına ilişkin başvurular 17 Kasım 2011 tarihinde başlamış olup 30 Ocak 2012 tarihine kadar devam edecektir.

Detaylar için: www.mfib.gov.tr

Önceki Haber Jean Monnet Burs Programı UK Eğitim ve Kayıt Turu'nda (UKET)
Sonraki Haber 2012 - 2013 Akademik Yılı Kamu Kurumları Bilgilendirme Toplantıları Düzenlendi
16085

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’