SuperUser Account
/ Categories: GENEL

2011 - 2012 Akademik Yılı Burs Öncesi Bilgilendirme Seminerleri Düzenlendi


Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacını karşılayarak gerekli idari kapasiteyi oluşturmayı hedefleyen Jean Monnet Burs Programı’nın 2011-2012 akademik yılı bursiyerleri için “Burs Öncesi Bilgilendirme Seminerleri” düzenlendi.

İlki Ankara’da, diğeri ise İstanbul’da gerçekleşen iki seminerde, bu yıl burs almaya hak kazanan 100 bursiyere, Jean Monnet Burs Programı kapsamındaki yükümlülükleri ve Türkiye – AB ilişkileri hakkında bilgi aktarıldı; bursiyerler, eski dönem bursiyerlerin deneyim ve tavsiyelerinden de faydalanma fırsatı buldular.

Seminerler, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’ndan konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti. Bursiyerlere,  AB Bakanlığı yetkilileri tarafından ‘müzakere süreci ve Türkiye – AB ilişkilerinin mevcut durumu’ hakkında bilgi aktarılırken, bursiyerler Dışişleri Bakanlığı tarafından ‘Türk Dış Politikasının Temel Konuları’ hakkında bilgilendirildiler.

2011-2012 bursiyerleri, seminerlere katılım gösteren sekiz eski Jean Monnet bursiyerinin bilgi, deneyim ve eğlenceli anılarını dinleyerek keyifli paylaşımlarda bulundular.
Önceki Haber Jean Monnet Bursiyerlerine Yönelik Ücretsiz Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi 30-31 Temmuz 2011'de Gerçekleştirildi
Sonraki Haber Jean Monnet Burs Programı UK Eğitim ve Kayıt Turu'nda (UKET)
13281

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’