SuperUser Account
/ Categories: GENEL

Avrupa Komisyonu Jean Monnet Burs Programına Başarı Öyküsü Olarak Internet Sayfasında Yer Verdi


Avrupa Birliği Bakanlığı'nın yürütücüsü olduğu, Türkiye'deki en köklü ve en prestijli burs programlarından biri olan, yaklaşık 20 yıldır yürütülen ve AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacının karşılanmasına destek sağlayan Jean Monnet Burs Programı; Avrupa Birliği Komisyonunun internet sayfasında yayımlanan belgeler arasında bir başarı örneği olarak yansıtılmıştır.

2009-2010 bursiyerlerimizden halen İzmir Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nde Ofis Koordinatörü olarak görev yapan Güldan Kalem'in "Jean Monnet Burs Programının bence en önemli özelliği üniversite öğrencilerine, kamu ve özel sektör çalışanlarına Avrupa'da Avrupa Birliği konularında çalışma fırsatı vermesidir. Bu program, gelecekte Türkiye'nin yetişmiş AB uzmanları ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacaktır" şeklindeki sözlerine yer vererek, programın içeriği, hedefleri ve etkilerinden bahsedilmiştir.

 

http://ec.europa.eu/enlargement/pdf/case-studies/turkey.pdf

Önceki Haber Jean Monnet Bursiyerlerine Yönelik Ücretsiz "Proje Döngüsü Yönetimi" Eğitimi
Sonraki Haber 2011 - 2012 Akademik Yılı Jean Monnet Burs Programını Kazanan 100 Bursiyer Belli Oldu
16431

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’