SuperUser Account
/ Categories: GENEL

Jean Monnet Burs Programının 20. Yılı Kutlandı


Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, Avrupa Birliği alanında uzmanlaşmış personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Avrupa Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülmekte olan Jean Monnet Burs Programı 20. yılını 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü Ankara Cer Modern'de düzenlenen bir törenle kutladı.


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın ev sahipliğini yaptığı törene, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, AB Dönem Başkanı Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo, İrlanda Büyükelçisi Thomas Russel,Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun ve Ankara'da mukim Büyükelçiliklerin temsilcileri de katıldılar.

Törende, 19. ve 20. yıllarını kutlayan bursiyerlere ve bugüne kadar en çok bursiyer gönderen üç kuruluş olarak Adalet Bakanlığı, Türkiye İş Bankası ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne de teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca 2009 - 2010 Akademik Yılı bursiyerleri de sertifikalarını aldılar. Tören, protokolün, akademisyenlerin, AB alanında çalışan kurum ve kuruluşların üst düzey temsilcilerinin, bursiyerlerin ve ailelerinin de katıldığı kokteylin ardından son buldu.


Önceki Haber Jean Monnet Bursiyerleri Kariyer Günleri 1 Mart 2011'de Başladı
Sonraki Haber 2011 - 2012 Akademik Yılı Sözlü Sınav Duyurusu
17186

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’