SuperUser Account
/ Categories: GENEL

2015 – 2016 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSİYERLERİ AVRUPA BİRLİĞİ’NİN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE BULUŞTU.

 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı kapsamında, Avrupa’nın en seçkin eğitim kurumlarında eğitimlerine devam eden 2015-2016 akademik yılı bursiyerleri 21-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen Jean Monnet İzleme ve Çalışma Ziyaretinde, Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Sayın Ali Şahin’in de katılımı ile bir araya geldi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve artık gelenekselleşen Brüksel İzleme ve Çalışma Ziyareti kapsamında, Avrupa’nın pek çok farklı noktasından gelen Jean Monnet Bursiyerleri Brüksel’de buluşarak bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşma ve ağ kurma fırsatı ederken, hem Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği kurumlarının yetkilileri ile bir araya geldi hem de ülkemizin AB nezdinde faaliyet gösteren TUSIAD, TOBB ve IKV gibi temsilciliklerinde yaptıkları ziyaret ve görüşmelerle AB ile ilgili çalışmaları daha yakından tanıma fırsatı elde etti. Diğer yandan bursiyerler, Brüksel'de ikamet eden ve AB ile ilgili konularda çalışan profesyonellerimizle AB'deki kariyer ve staj imkânlarını  da değerlendirdi. 

Jean Monnet Brüksel İzleme ve Çalışma Ziyareti ile Türkiye’nin AB yolculuğunda yaşanan güncel gelişmelerin Brüksel’e yansımalarının takip edilmesi ve Türkiye’deki değişimin de eşzamanlı olarak Avrupalı muhataplarımıza gösterilmesi hissettirilmesi amaçlanıyor.

Önceki Haber Jean Monnet Burs Programı 2016-2017 Akademik Yılı Başvuruları Kapsamında Açıklamalar ve Düzeltme-I Yayımlandı
Sonraki Haber 2016-2017 Akademik Yılı Jean Monnet Burs Programı Duyurusu Kapsamında Düzeltme-II Yayımlanmıştır
17855

Theme picker

  Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle üretilmiş ve geliştirilmiştir. İçeriğinden yalnızca WYG Türkiye liderliğindeki Konsorsiyum sorumlu olup, bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’